Bankowość w epoce blockchain
ICO rozpoczyna się za
Nasze MVP Whitepaper CHAT

Wizja

Cyfrowy bank w epoce blockchain - Bankera. Nasza działalność skoncentruje się na trzech głównych obszarach:

Płatności Bankera zaoferuje klientom rachunki płatnicze z indywidualnym numerem IBAN, międzybankowe kursy walutowe, karty debetowe oraz usługi rozliczeniowe. Wszystkie usługi będą dostępne nie tylko w tradycyjnych walutach, ale również dla walut cyfrowych takich jak Bitcoin, Ethereum, DASH, NEM i inne. W późniejszym terminie, Bankera zaoferuje kolejne innowacyjne rozwiązania takie jak waluty powiązane ze wzrostem gospodarczym czy wykorzystanie funduszy inwestycyjnych jako środków wymiany. Dzięki temu Bankera stanie się jednym z pierwszych uregulowanych banków na rynku przyjaznych kryptowalutom.

Pożyczki oraz depozyty stanowić one będą podstawę usług Bankera a jednocześnie zapewnią kluczową przewagę nad konkurencją. Środki zdeponowane na lokatach będą generować zysk, podobnie jak pozostałe oszczędności. Wszyscy klienci Bankera będą mogli korzystać z wyższych stop procentowych dzięki odpowiednim informacjom o przepływie pieniędzy kredytobiorców - związane jest to z tym, że większość pożyczek zostanie przyznana klientom biznesowym, którzy korzystają z rozwiązań przetwarzania płatności.

Inwestycje Nasze działania w tej dziedzinie skupią się na tanich ale i dochodowcyh produktach inwestycyjnych takich jak fundusze akcyjne (ETF), krypto-fundusze denominowane (budowa portfela inwestycyjnego złożonego z różnych kryptowalut oraz tokenów) czy zautomatyzowane doradztwo finansowe. Dodatkowo, Bankera zaoferuje usługi bankowości inwestycyjnej - w tym finansowanie strategii biznesowych naszych klientów.

Schemat podstawowych elementów w celu zapewnienia sukcesu przy budowie banku cyfrowego

Harmonogram

 • Ikona karty płatniczej Bankery jako opłacalnego produktu

  Rozwój infrastruktury

  Zakończony

  Wymagana infrastruktura IT, ułatwiająca przetwarzanie płatności, wydawanie osobistych numerów IBAN oraz kart płatniczych, została już opracowana i jest dostępna jako minimalny możliwy do zrealizowania produkt, w postaci SpectroCoin. Obecnie SpectroCoin ma 440,000 klientów a i wydał już 64,000 kart.

 • Ikona tokenów Bankery

  pre-ICO

  Zakończony

  10% tokenów zostało rozdystrybuowanych w celu ustalenia ceny ICO. Łącznie 2,5 miliarda tokenów BNK zostało sprzedanych za 25M milionów euro, co czyni to jednym z największych pre-ICO w historii. Ponad 16,000 kontrybutorów uczestniczyło w pre-ICO.

 • Ikona portfela mobilnego Bankery

  Pojemność portfela

  Zakończony

  Pełne wsparcie transferów P2P oraz portfeli mobilnych. Rozpoczęcie aplikowania o członkostwo w głównych sieciach płatniczych takich jak systemy kart czy przekazów pieniężnych.

 • Ikona ICO Bankery

  ICO

  27 Listopada - Koniec lutego

  Oferta sprzedaży 30% tokenów w celu zdobycia kapitału na dalszy rozwój. Pozwoli to na stworzenie nowoczesnego i funkcjonalnego banku w epoce sieci blockchain.

 • Ikona banku Bankery

  Rozwój bankowości

  Początek 2019

  Po zakończeniu ICO skupimy się na zdobyciu licencji bankowej. Pozwoli to nam na oferowanie pożyczek jak i usług depozytowych.

 • Ikona rozwiązań inwestycyjnych Bankery

  Rozwiązania inwestycyjne

  Koniec 2019

  Uruchomienie usług powiązanych z tanimi i dochodowymi rozwiązanimi inwestycyjnymi takimi jak ETF (fundusze akcyjne), kryptowaluty czy zautomatyzowane doradztwo finansowe.

 • Ikona nowych typów pieniedzy Bankery

  NOWE RODZAJE PIENIĘDZY

  2020

  Synergię pomiędzy produktami inwestycyjnymi a płatniczymi zapewnią nowe typy pieniędzy takie jak waluty powiązane ze wzrostem gospodarczym lub wykorzystanie funduszy inwestycyjnych jako środków wymiany.

 • EPOKA
  BLOCKCHAIN
  TRWA

Initial Coin Offering (ICO)

Aby urzeczywistnić wizję Bankera, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie initial coin offering (ICO), podczas którego udostępnione zostaną tokeny Bankera (BNK) w publicznym łańcuchu bloków. Zostaną one udostępnione w pre-ICO a następnie ICO.

Cena podczas ICO będzie uzależniona od liczby tokenów sprzedanych podczas ICO, zgodnie z tabelą poniżej:

BNK sprzedane podczas ICO Przelicznik EUR za BNK podczas ICO
0-1,000,000,000 0.017
1,000,000,001-2,000,000,000 0.018
2,000,000,001-3,000,000,000 0.019
3,000,000,001-4,000,000,000 0.020
4,000,000,001-5,000,000,000 0.021
5,000,000,001-6,000,000,000 0.022
6,000,000,001-7,000,000,000 0.023
7,000,000,001-7,500,000,000 0.024

ICO zostanie przeprowadzone na giełdzie SpectroCoin. W celu wzięcia udziału w ICO i nabycia tokenów należy posiadać konto na stronie SpectroCoin.

Ikona ICO do emitowania tokenów Bankery na publicznym blokchain
Ikona przychodów z transakcji bankowych Bankery wysyłanych do inteligentnej umowy

Każdy posiadacz tokenów Bankera (BNK) będzie uprawniony do cotygodniowej prowizji. Będzie ona stanowiła 20% dochodu z transakcji w sieci Bankera. Zostanie to zrealizowane poprzez wykorzystanie 20% przychodów i wysłanie ich na smart contract. Przykładowo: Jeśli w sieci Bankera tygodniowo przychód wynosi 10,000,000 EUR to 2,000,000 EUR przekazane zostanie do smart contract.

Ikona inteligentnej umowy dystrybucji dla posiadaczy tokenów Bankery

Na koniec - smart contract Banker rozdzieli proporcjonalnie fundusze wśród posiadaczy tokenów Bankera. Przykładowo - jeśli istnieje 50,000,000,000 tokenów BNK a Ty posiadasz ich 1,000,000 to otrzymasz kryptowalutę o wartości około 40 EUR.

Zespół

Vytautas Karalevicius

Vytautas Karalevičius

CEO
Vytautas aktualnie kończy doktorat z kryptowalut na Uniwersytecie KU Leuven w Belgii. Wcześniej otrzymał dyplom magisterski z finansów na Uniwersytecie w Cambridge. Był również stażystą w Bloomberg (biuro w Londynie).

Mantas Mockevicius

Mantas Mockevičius

CCO
Mantas posiada ponad osiem lat doświadczenia w zarządzaniu operacjami wymiany cyfrowych walut. Posiada licencjat z ekonomii oraz tytuł magistra finansów.

Justas Dobiliauskas

Justas Dobiliauskas

CTO
Justas posiada dziewięć lat doświadczenia w tworzeniu oprogramowania dla średnich i dużych instytucji finansowych. Od ponad pięciu lat pracuje z technologią blockchain oraz kryptowalutami. Jest ekspertem w technologiach P2P oraz posiada dyplom magisterski z zabezpieczeń sieciowych.

Craig Grant

Craig Grant

VP od rozwiązań biznesowych
Craig posiada doświadczenie w zagadnieniu przetwarzania płatności. Przez trzy lata pracował w Skrill (teraz części Paysafe Group) jako senior business development manager.

Egle Eidimtaite

Egle Eidimtaite

VP od rozwiązań biznesowych
Egle ma ponad trzy lata doświadczenia w rozwoju biznesu w przemyśle e-gamingowym. Wcześniej pracowała w Europarlamencie.

Ruta Cizinauskaite

Rūta Čižinauskaitė

VP od marketingu
Ruta jest ekspertem ds. marketingu B2B oraz B2C z doświadczeniem w sektorach prywatnych i rządowych. Przed dołączeniem do Bankera zdobywała wiedzę z zakresu SEO, social media, zarządzania projektami i sprzedaży - pracując dla startupu w Brukseli oraz ambasady USA i rządu litewskiego.

Tse-Hsin Lu

Tse-Hsin Lu

VP od komunikacji
Tse-Hsin jest specjalistką od marketingu cyfrowego, w szczególności usług finansowych. Swoją wiedzę w zakresie social media oraz SEO zdobbyła pracując jako szef działu marketingu w SpectroCoin. Mieszkając w USA, Belgii i na Tajwanie zdobyła ogromną wiedzę o każdym z tych rynków.

Doradcy

Lon Wong

Lon Wong

Prezydent fundacji NEM.io oraz CEO Dragonfly Fintech Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w tworzeniu nowych firm i projektów. Lon przewodniczy blockchainowemu projektowi NEM - który stał się wiodącym rozwiązaniem finansowym w zakresie technologii blockchain. Swoje zainteresowania skupia na projektowaniu rozwiązań blockchainowych dla instytucji finansowych.

Antanas Guoga

Antanas Guoga

Członek Europarlamentu
Antanas jest przedsiębiorcą i założycielem wielu prężnie działajacych biznesów. Znany również jako TonyG - sławny pokerzysta. Bierze aktualnie udział w dyskusji politycznej dotyczącej kryptowalut i cyber bezpieczeństwa.

Eva Kaili

Eva Kaili

Członek Europarlamentu
Eva jest przewodniczącą jednostki Europarlamentu zajmującej się prognozami naukowymi. Jest bardzo zaangażowana w takie tamaty jak technologie finansowe, blockchain, decentralizacja oraz sztuczna inteligencja.

Audrius Ziugzda

Audrius Žiugžda

Specjalista ds. bankowości
Audrius pracuje w dziale bankowości już więcej niż 20 lat. Jest on dobrze znaną osobistością w usługach finansowych. Pracował w pozycji długoterminowego dyrektora wykonawczego Skandinaviska Enskilda Banken (Litwa) oraz jako członek najwyższego kierownictwa w Šiauliai Bank. Audrius był wielokrotnie uznany publicznie za jego rozległą wiedzę i zawodowe przenikliwości w sektorze M&A (fuzje i przejęcia), operacjach bankowych i strategiach

Modestas Kaseliauskas

Modestas Kaseliauskas

Partner podatkowy w TaxLink (powiązany z firmą Mazars)
Modestas w kręgu swoich zainteresowań ma kwestie podatkowe związane z kryptowalutami oraz wykorzystania sieci blockchain w systemie podatkowy oraz sektorze publicznym. Modestas pełnił funkcję dyrektora generalnego w State Tax Inspectorate (STI) na Litwie w latach 2005-2014.

Marc Kenigsberg

Marc Kenigsberg

Założyciel firmy BitcoinChaser
Marc jest zaangażowany w Bitcoin od 2013 roku, ponadto posiada 18-letnie doświadczenie w marketingu online. Jest on jednym z największych działaczy w świecie kryptowalut, a także założycielem strony BitcoinChaser. Marc jest stałym mówcą na konferencjach na całym świecie i autorem publikacji branżowych.

Prof. Jochen De Weerdt

Prof. Jochen De Weerdt

Ekspert Eksploracji Procesów
Jochen jest adiunktem w dziedzinie systemów informatycznych, analityki danych i zarządzania procesami biznesowymi na Wydziale Ekonomii i Biznesu KU Leuven (Belgia). Bierze aktywny udział w badaniach nad tematyką eksploracji procesów, stosowanego wydobycia danych, kryptowalut i analizy analitycznej.


Damon Rasheed

Damon Rasheed

CEO w Rate Detective
Damon jest CEO i założycielem Rate Detective, jednej z największych finansowych stron w Australii. Damon jest również ekspertem w uczeniu maszynowym i ekonometrii. Posiada bardzo dobre rozeznanie w usługach finansowych oraz firmach internetowych.

Warren Lush

Warren Lush

Ekspert PR
Jest doświadczonym specjalistą PR, działającym w branży online. Był szefem PR w PartyPoker, podobne funkcje pełnił również w Ladbrokers i Sky Sports. Zajmował się również doradztwem w polityce, gdzie pomagał dla Rt Hon William Hauge MP, byłego lidera opozycji i sekretarza spraw zagranicznych. W styczniu 2012, Warren otrzymał nagrodę "European Staff Person of the Year" w branży pokerowej.

Dr. Eugene Dubossarsky

Dr. Eugene Dubossarsky

Analiza danych nieuporządkowanych
Eugene jest przewodniczącym Sydney Data Science group (ponad 2000 członków ), the Sydney Users of R Forum (ponad 1500 członków), oraz Datapreneurs (ponad 400 członków). Eugen wykorzystuje swoją wiedzę w temacie analizy danych w dziedzinach finansowych, przedsiębiorczości, startupach internetowych. Jest również twórcą ggraptR - interaktywnego pakietu wizualizacji w R.